Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to ja_JP translation catalogue (55 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
ja_JP: あなたの公開ページをメンテナンス中にします。ウェブサイトの開発やアップグレードなど作業中の公開を控えたい場合に、このメンテナンスのプラグインをご使用ください。ダッシュボードへはログインとパスワードでアクセスできるようになります。このプラグインの動作中のメンテナンス画面にはロゴ、背景、見出し、メッセージ、カラー、ログインなどを追加するオプションがあります。さらに多くの拡張機能を持つPROバージョンも購入可能です。

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: http://wordpress.org/plugins/maintenance/
ja_JP: http://ja.wordpress.org/plugins/maintenance/

en: Login
ja_JP: ログイン

en: Lost Password
ja_JP: パスワード紛失

en: Password
ja_JP: パスワード

en: Username
ja_JP: ユーザー名

en: User Login
ja_JP: ユーザーログイン

en: You entered your login and password are incorrect!
ja_JP: ログイン名またはパスワードが正しく入力されていません。

en: You entered your password are incorrect!
ja_JP: パスワードが正しく入力されていません。

en: You entered your login are incorrect!
ja_JP: ログイン名が正しく入力されていません。

en: Permission access denied!
ja_JP: アクセスが拒否されました。

en: Website will be available soon
ja_JP: もうすぐサイトをご利用いただけるようになります

en: Maintenance mode is on
ja_JP: メンテナンスモードが有効です

en: Website is under construction
ja_JP: ウェブサイトは工事中です

en: Demo website
ja_JP: デモサイト

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
ja_JP: 拡張機能を備えた<a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a>バージョンを購入してください。 %1$s このプラグインが気に入ったら<a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">評価</a>してください。そして<a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">フィードバック</a>を残してください。

en: Extended functionality
ja_JP: 拡張機能

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
ja_JP: Zoner - 不動産 WordPress テーマ

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
ja_JP: Love.ly  - シンプル & エレガントな WordPress のテーマ

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
ja_JP: ANAGLYPH - シングル / マルチページ WordPress テーマ

en: Premium WordPress themes
ja_JP: プレミアム WordPress テーマ

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
ja_JP: 質問に対する回答は、<a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">サポートフォーラム(英語)</a>で見つけることができます。<br>
    お客様の<a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">ご要望やご提案</a>をお待ちしております。<br>
    私たちと私たちのサービス<a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>については、私たちのウェブサイトをご覧ください。

en: Have any questions?
ja_JP: 質問がありますか ?

en: Font family
ja_JP: フォントファミリー

en: Font color
ja_JP: フォントの色

en: Background color
ja_JP: 背景色

en: Upload Background
ja_JP: 背景のアップロード

en: Background image
ja_JP: 背景画像

en: Not available object.
ja_JP: 利用できないオブジェクト。

en: Select the page to be displayed:
ja_JP: 表示するページを選択:

en: CSS Code
ja_JP: CSS コード

en: Login On / Off
ja_JP: ログオン / ログオフ

en: Apply a blur
ja_JP: ぼかしを適用する

en: Background blur
ja_JP: 背景のぼかし

en: Blur intensity
ja_JP: ぼかしの強さ

en: Google Analytics ID
ja_JP: Google アナリティクス ID

en: Service temporarily unavailable
ja_JP: サービスは一時的にご利用いただけません

en: Show admin bar
ja_JP: 管理バーを表示

en: Admin bar
ja_JP: 管理バー

en: Upload Logo
ja_JP: ロゴをアップロード

en: Logo
ja_JP: ロゴ

en: Footer Text
ja_JP: フッターテキスト

en: Description
ja_JP: 説明

en: Headline
ja_JP: 見出し

en: Page title
ja_JP: ページタイトル

en: Support
ja_JP: サポート

en: Fruitful Code projects
ja_JP: Fruitful コードプロジェクト

en: Pro version
ja_JP: プロバージョン

en: Exclude pages
ja_JP: 除外ページ

en: Custom CSS
ja_JP: カスタム CSS

en: General Settings
ja_JP: 基本設定

en: Google Web Fonts
ja_JP: Google Web フォント

en: Standard Fonts
ja_JP: 標準フォント

en: Save changes
ja_JP: 変更を保存

note: #-#-#-#-#  tmp-maintenance.pot (Maintenance 2.5)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Maintenance
ja_JP: メンテナンス
